Koruna bude chtít sílit od 27,10, pokud ji ČNB nechá

Koruna včera po ranním otevření na hodnotě 27,02 oslabila o 0,3 %. Za pohybem může stát ČNB, která ale své počínání na devizovém trhu odmítá komentovat, popřípadě mohlo sehrát roli běžné technické obchodování – uzavírání dlouhých korunových pozic.

Dnes ráno otevírá koruna na úrovni 27,09 EURCZK a pokud ČNB nebude aktivní na trhu, mohlo by dojít k mírné korekci a posílení koruny. V opačném případě bychom se mohli dočkat dalšího oslabení koruny a bude záležet jen na rozhodnutí ČNB, kde se zastaví. Za normální situace by obchodní rozpětí pro korunu činilo 27,04 – 27,15 EURCZK.

ČNB na trhu? Koruna skokově oslabila přes 27,10

Událostí včerejška bylo zasedání americké centrální banky Fed. Sazby zcela v souladu s očekáváním ponechala nezměněné, nicméně nejvíce očekávany byly komentáře, které naznačí počátek růstu úrokových sazeb.

V nich po svém včerejším zasedání Fed vylepšil především hodnocení trhu práce. K prvnímu růstu úrokových sazeb už patrně potřebuje vidět jen mírné vylepšení situace na pracovním trhu. Další nápovědou budou čerstvá čísla z americké ekonomiky a to vedle výsledku HDP za druhý kvartál (první odhad dnes) také dvě měsíční zprávy z trhu práce, dynamika spotřebitelské poptávky a čerstvá inflační čísla. Celkově ale včerejší zasedání nijak překvapivé nebylo a tak dolar zareagoval velmi mírně a posílil na 1,1000. Dnes čekáme obchodování v pásmu 1,0800 – 1,1100 EURUSD

Nejdůležitějšími čísly dneška z ekonomiky bude německá inflace se zveřejněním ve 14:00 a první odhad amerického HDP za druhé čtvrtletí roku se zveřejněním ve 14:30.

Newsletter