Koruna byla včera nejslabší za měsíc. Investoři vybírali zisky

Investoři využili včerejší obchodování na koruně k vybírání zisků. Držení dlouhé pozice může pro mnohé nyní vzbuzovat dojem rizikovější sázky, a to především vinou zítřejšího zasedání České národní banky a doporučení Deutsche Bank zbavovat se korun. Aktuálně je kurz na 26,16 EURCZK. Dnešek je bez domácích dat.

Koruna se vůči euru včera dostala na nejslabší hodnotu za zhruba měsíc. Její oslabení souviselo také s výplatou dividendy u akcií energetické společnosti ČEZ. Mnozí zahraniční akcionáři si výplatu v korunách vyměnili za eura, čímž českou měnu oslabili. Červnová data ohledně držení korunových dluhopisů sice sázejí na dlouhodobější posilování české měny, avšak tento trend může být alespoň krátkodobě před zasedáním ČNB korigován a investoři mohou sázet spíše na větší jistotu ve formě vybírání zisků.

Pokud by například ČNB úrokové sazby nezvýšila, došlo by k citelnému oslabení české měny. Doporučení od Deutsche Bank výběry na koruně může umocňovat. Včerejší zavírací cena na koruně se této úrovni již přiblížila, koruna zakončila na 26,14 EURCZK. Proti dolaru pak na 22,09 USDCZK, aktuálně je na 22,12 USDCZK.

Americký dolar si po nepřesvědčivých datech z posledních měsíců připsal konečně solidní data z indexu výrobních cen.

Dnes se dočkáme z USA nových žádostí o hypotéku v USA a reportu o zaměstnanosti. Večer pak vystoupí dva členové americké centrální banky (Fed).

Dnešní preferovaný scénář na koruně je další oslabování k úrovni 26,14 – 26,24 EURCZK a 22,10 – 22,20 USDCZK. Hlavní měnový pár EURUSD by se mohl odrazit od úrovně 1,18 EURUSD směrem k 1,1812 – 1,1823 EURUSD. 

Newsletter