Koruna čeká na HDP, dolar zase na Fed Minutes

Na koruně můžeme pozorovat mírné oslabování, momentálně se obchoduje na 26,13 EURCZK. U dolarových páru je naopak patrný jasný pohyb ve prospěch americké měny, a to již druhým dnem. V tuto chvíli se tzv. greenback obchoduje na 22,26 USDCZK a 1,174 EURUSD. Že by se dolaru začalo blýskat na lepší časy? 

Oslabování koruny nahrává absence dat, která však bude dnešním dnem prolomena. Ve prospěch dolaru pak hraje postupné uklidnění konfliktu mezi USA a Severní Koreou. 

Z domácích dat jsme se včera nedočkali ničeho zajímavého. V zahraničí byla situace jiná. V Británii zveřejnili inflaci za červenec, která skončila na 2,6 %, přičemž očekáváno bylo 2,7 %. V USA jsme se dočkali maloobchodních tržeb za červenec, které meziměsíčně vzrostly o 0,6 %, predikce pracovala s 0,3 %. Předchozí data pak byla revidována z propadu o -0,2 % na +0,3 %.

Z dnešních domácích dat stojí za zmínku index cen výrobců a HDP, kde se v prvním případě čeká meziročně 1 %, ve druhém pak 3 %. V Británii bude reportován index průměrného výdělku a míra nezaměstnanosti. V eurozóně pak oznámí hrubý domácí produkt. Z USA se dočkáme stavebních povolení, údajů o změnách zásoby ropy a večer především zápisu z posledního zasedání Fedu.

Pro dnešek by se USDCZK měl držet v rozmezí 22,22 až 22,30. Měnový pár EURUSD pak vidíme v pásmu 1,1725 až 1,1755. EURCZK bez větších změn, momentálně na 26,15 a očekávané rozmezí je 26,09 až 26,18.  

Newsletter