Dolar zpevnil pro 1,0850 za euro. Evropské výnosy rostu, americké klesají. Koruna se obchoduje v pásmu 25,30-25,35 za euro.

Koruna i dolar nacházejí po svátcích sílu k posílení

Slábnoucí trend amerického dolaru, který započal v půli minulého týdne, dostal větší dynamiku v pátek, kdy data o tvorbě nových pracovních míst v USA zaostala silně za očekáváním a potvrdila slabé údaje o zaměstnanosti z půli týdne. Dolar se tak při pátečním obchodování propadl až nad úroveň 1,10 EURUSD a odepsal své zisky z kraje týdne.

Americký trh práce ztrácí tah. Signál před pátkem?

Březen na trhu práce v USA: 126 tis. nových míst proti oček. 245 tis.

Volatilita na měnovém trhu je stále vysoká  a sázky na načasování zvyšování sazeb v USA s každým makro údajem hrají významnou roli. Nutno dodat, že obchodování v pátek bylo ovlivněno svátkem v Evropě a USA. Včerejší obchodování, které bylo stále ovlivněno svátkem v Evropě, se neslo na vlně korekce pátečního propadu a silný závěr amerických akcií pomohl dolaru odmazat část svých ztrát. Dolaru pak pomohl také odkaz na vlivy počasí na negativní statistiky trhu práce a v neposlední řadě i technická úroveň 1,10 EURUSD, která se stále potvrzuje jako hladina podpory pro dolar.

Dnešní den dolar navázal na včerejší zisky a krátce po ranním obchodování prolomil hranici 1,09 EURUSD. Na trhu se objevily zprávy o expiraci opcí na úrovních 1,09 – 1,10 v silném objemu, které budou dolar podporovat. Analytici ING také doporučují znovu otevírat dlouhé pozice na současných úrovních s cílem parity na EURUSD do půli roku a potvrzuje se zatím, že posílení eura k hladině 1,10 EURUSD je stále využíváno k prodejům a tento pohyb se zde vyčerpává. Očekáváme, že dolar bude nadále v krátkém horizontu oscilovat ve svém současném koridoru 1,07-1,10 s rizikem zpráv z Řecka, které můžou dodat zvýšenou volatilitu.

Divoký plán Řeků pro život bez eura

Řecké setkání s vedením MMF. Odložení splátky se nekoná

Koruna dnešním obchodováním posiluje. Prorazila hladinu 27,50 vůči euru, odepsala své ztráty z minulého týdne a obchoduje se na hladině 27,43 CZK/EUR. Potvrzuje se, že sílící trend měn okolních států bude nadále podlamovat snahu ČNB ústně oslabit korunu a ztráty přes 27,5 koruny k euru se zdají být zatím neudržitelné. Vývoj koruny proti dolaru kopíroval vývoj na EURUSD a koruna včera testovala své maxima z konce března 25,00.  Tuto hladinu se ovšem nepodařilo prolomit a tak jako dolar nabírá sílu proti euru i koruna ztrácí mírně proti dolaru a drží svůj současný koridor 24,8 – 25,8.

Newsletter