Koruna ignoruje dobré zprávy, dolar bojuje o 1,09 k euru

Česká koruna potvrzuje, že i přes solidní pokračující ekonomické ukazatele je na trhu málo odhodlání vytvořit nové téma a zkusit otestovat sílu ČNB. Sezónnost koruně také neprospívá a koruna je mírně pod tlakem dividend, které se na burze nyní vyplácejí. Proto se ani dnes koruně nepodařilo navázat na silné ranní údaje o náladě ve zpracovatelském průmyslu a ranní zisky na 27,402 EURCZK byly v průběhu dne postupně umazávaný a koruna končí den poblíž svého denního minima na 27,45.

Koruna proti dolaru během dne testovala sílu na 25,00 USDCZK, ale odpolední silná data ze Spojených států obrátila trend mírně sílícího eura proti dolaru a koruna se obchoduje poblíž svého denního minima 25,17.

Silná čísla ze zpracovatelského průmyslu v USA, která byla nejsilnější za letošní rok, pomáhají dolaru v pozdních odpoledních hodinách. EURUSD se po zveřejnění dat otočil ze svého denního maxima 1,0985 a dolar skokově posiluje k 1,0903. Zprávy z Řecka nechávají investory v klidu a trh se soustředí na data u USA, která budou formovat očekávání trhu na zvýšení sazeb v USA. Série solidních čísel za poslední obchodní dny ale zatím nedokázala vytvořit nový nákupní moment na dolaru a trh zřejmě vyčkává na páteční údaje o tvorbě pracovních míst, kdy může dojít k výraznému pohybu. Můžeme se ale dočkat obchodu „zacenění“ ve smyslu posílení dolaru k pátku v očekávání silných čísel a korekce zisků. Proto budeme prozatím sledovat, zda se dolaru podaří prolomit 1,09 EURUSD a otestovat své maximum z minulého týdne 1,0819 EURUSD.

Newsletter