Koruna k euru u 27,50, euro zmírnilo zisky k dolaru

Dnešní zasedání České národní banky nemá na programu měnové otázky a nepřinese kurzotvornou zprávu. Navíc jsou dva členové bankovní rady mimo republiku, guvernér Singer je na bankovní konferenci v Rusku a Lubomír Lízal na investičním fórum v Paříži. Jsou to spíše tyto dvě události, z nichž můžeme slyšet komentář ke koruně a jejímu zakotvení. Česká koruna se mezitím pomalu ale stále přibližuje k své hladině podpory 27,50 EURCZK a při dnešním ranním obchodování se pohybuje na 27,48.

Zisky koruny na dolaru se mírně korigují a koruna se obchoduje na 24,45 USDCZK, poté co včera dosáhla maxima 24,3560. Podobný vývoj se nyní odehrává na hlavním páru EURUSD, kde euro mírně ustupuje ze svých dvoudenních maxim na 1,1240. Euro v obchodování v Asii přes noc nekorigovalo svou spanilou jízdu za poslední dva dny a přiblížilo se k hranici 1,13. Dosáhlo tak růstu přes 3 % v uplynulých 48 hodinách. Další vlna masivních výprodejů na dluhopisovém trhu, které odstartoval včera Mario Draghi, se promítla do síly eura a dolaru se při tak silném pohybu evropských výnosů na dluhopisech hůře dýchá. Dostali jsme se nyní do fáze, kde jakékoliv horší než očekávané číslo ze Spojených států může ještě více umocnit zisky eura.

Draghi chce Řecko v eurozóně. A dál nakupovat

Dnes tak budeme sledovat týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti ze Spojených států a zejména to bude zítřejší tvorba pracovních míst, která bude zásadní. Řecko a jeho jednání o dohodě je v současné době spíše okrajová záležitost, která může dodat krátkodobou volatilitu, ale je to dluhopisový trh, který nyní diktuje.  

Newsletter