Dolar si připisuje zisky, v průběhu dne konstantně zpevňuje ve směru 1,1750 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

Koruna konsoliduje kolem 26,56 za euro. Dolar čeká na inflaci

Česká měna během týdne zpevnila až k 26,56 EURCZK. Reagovala tak na bezrizikové prostředí, které po celý týden na trzích panovalo. Stejně tak i na vítězství francouzského prezidenta Macrona, který s převahou porazil soupeřku Le Penovou.

Právě nízké riziko na trhu nabízelo investorům zajímavou příležitost k nákupu. Po celý týden si česká měna systematicky připisovala zisky a posílila o 0,83 %, tedy o téměř 20 haléřů. Nevzala dlouhodoběji v potaz jak napjatou politickou situaci v Česku, tak i slabší data z inflace. Když si trhy totiž přebraly inflační čísla detailněji, ukázalo se, že inflace měřená bez pohonných hmot v dubnu vzrostla, a to z 2,2 % na 2,4 %.

Dnes bude klíčové sledovat zápis ze zasedání ČNB, především pokud by naznačil komentáře k budoucí normalizaci úrokových sazeb. Samozřejmě důležitá data budou i z Evropy, a to především v Německu, kde bude uveřejněn údaj z předběžného ekonomického růstu. Další statistikou bude evropská průmyslová produkce, která nejspíše naznačí další zrychlení evropské ekonomiky.

Co se týče dění v USA, dnešní zveřejněná data budou důležitá pro budoucí nastavení úrokových sazeb. Jádrová inflace má za duben podle konsensu vzrůst o 0,2 %. Pokud bude silnější, může to zamést hrozby slabších dat v posledních dnech a přinést americkému dolaru jasný směr posílení.

Dnešní rozmezí na dolaru by se mělo pohybovat od 24,40 až 24,50 USDCZK. Korunu vidíme proti euru od 26,52 až 26,60 EURCZK. Dolar se vůči euru aktuálně obchoduje 1,086 EURUSD. Během dne by se měl držet v rozpětí 1,084 až 1,088 EURUSD.

Newsletter