Koruna na 27,066 za euro. Jak je na tom česká obchodní bilance?

Koruna na páru s eurem startuje dnešní den na úrovni 27,06 EURCZK. Dolarkoruna se pak nachází na 24,40 USDCZK.

V pondělí jsme se dočkali oznámení ČSÚ, jež nám prozradilo, že státní dluh v poměru k HDP se během prvního čtvrtletí zvýšil jen o desetinu procentního bodu, tedy na 40,4 %.

Dnes po dvou svátečních dnech se můžeme těšit na výsledky květnové obchodní bilance, kde se očekává +16,7 miliardy korun oproti dubnovým +23,6 mld. Kč.

Eurokoruna by se dnes měla pohybovat v pásmu 27,04 až 27,10 EURCZK. Rozmězí pro dolarkorunu je pak stanoveno na 24,30 až 24,50 USDCZK.

Eurodolar se nám ve čtvrteční ráno nachází na úrovni 1,109 EURUSD.

Zatímco v České republice byly svátky, dění v zahraničí se vyvíjelo dle standardního scénáře. V úterý jsme se z eurozóny dočkali maloobchodních tržeb, jež dosáhly meziročního růstu 1,6 %, na které pak navázaly německé podnikové objednávky, které zklamaly svou meziměsíční stagnací.

Ze Spojených států po pondělním tamním svátku přišla v úterý data týkající se zakázek na zboží dlouhodobé spotřeby, která ukázala na pokles o 2,3 %, následovaná továrními zakázkami, které klesly o jedno procento. Ve středu byl pak stěžejní kompozitní ISM index aktivity mimo průmysl, jenž vystoupal až na 56,5 bodu oproti očekávání na 53,3 bodech.

Dnes jsme se už v osm hodin ráno dočkali dat ohledně německé průmyslové produkce, která nečekaně meziročně klesla o 0,4 %. Odpoledne bude zveřejněn zápis z jednání ECB. Ze zámoří pak přijdou nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, u nichž se očekává číslo 267 tisíc.

Eurodolar by se měl dnes pohybovat v rozmezí od 1,101 do 1,116 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter