V 18:00 našeho času vystoupí na konferenci WSJ guvernér Fedu Powell. Trhy očekávají zejména komentáře k vývoji amerických dluhopisů. Podle nás, i vzhledem k blížícímu se zasedání Fedu, nezmíní Powell nic, co by ještě nezaznělo. Tedy: rostoucí delší výnosy Fed netrápí, naopak reflektují očekávanou ekonomickou obnovu.

Koruna nabrala ztráty a 27,00 k euru odolává

Česká koruna pokračuje v obchodování poblíž psychologické hranice 27,00 k euru. Otestování hladiny zakotvení dnes nepřichází. Během dne si sice koruna na běžné likviditě sáhla až na úroveň 27,069 EURCZK, odpolední obchodování se ale neslo spíše ve znamení ztrát. V závěru dne se koruna pohybuje na úrovni 27,13 EURCZK a slábne.

Na trhu zatím nebylo slyšet o intervenci z ČNB, ale riziko takového kroku existuje. Večerní zprávy z Bruselu, které přinesly zklamání z neexistence nového návrhu Řecka o mezinárodní finanční pomoci, korunu nechávají klidnou.

Euro během dne nedokázalo udržet hranici 1,1000 vůči posilujícímu americkému dolaru a pod tíhou Řecka propadlo na 5tydenní minimum. Koncem dne se obchoduje na hladině 1,0940 EURUSD a zavírá poblíž svého denního minima.

Volatilita na trhu je stále vysoká a hlavní zprávy si s účastníky trhu nadále pohrávají. Večerní schůzka premiéra Řecka může současný slabší moment otočit.

Newsletter