Evrpské i americké výnosy rostou. Dolar ve ztrátě nad 1,0660 za euro. Měny regionu v zisku. Koruna navýšila zisky k 25,25 za euro.

Koruna nejníž od roku 2006!

Pozornost většiny obchodníků je dnes upřena na údaje z amerického trhu práce, jež by měly být hlavním katalyzátorem pro dnešní pohyby devizového trhu. Americký dolar mírně oslabil ze včerejších několikaletých maxim poté, co prezident minneapoliského Fedu Narayana Kocherlakota prohlásil, že zvýšení sazeb americkou centrální bankou by mohlo být překážkou pro růst inflace na 2% cílenou úroveň Fedu.

I přesto však dolar nadále zůstává favoritem číslo jedna většiny investičních bank, které jej i přes jeho nebývalý růst z posledních několika týdnů nadále radí kupovat, nejlépe vůči japonskému jenu nebo euru.

Česká koruna pokračuje ve svém volném pádu jak vůči dolaru, tak vůči euru. Její momentální kurz vůči dolaru se ocitá na 23,685 koruny a česká měna je tak vůči té americké na nejnižších hodnotách od začátku roku 2006. EURCZK obchoduje poblíž úrovně 27,951 a koruna je tak na dosah úrovně 28 korun za euro.

Důvodem pro pokračující pokles koruny jsou zesilující deflační tlaky, jež by v průběhu času mohly vést k další intervenci České národní banky. 

České spotřebitelské ceny klesají, loňská inflace nejslabší od roku 2003

Korunu sráží strašák deflace. Tomšík hovoří o riziku

Societe Generale radí prodávat českou korunu proti euru

Newsletter