Koruna prolomila 24,00 za dolar

(Aktualizováno 13:10) Česká koruna, ovlivněná vývojem na měnovém páru EURUSD, po ranním přiblížení k úrovni 24 korun za dolar tuto hranici po poledni prorazila a posílila až na 23,989 koruny za dolar, po včerejším závěru na 24,201 USDCZK.

Hlavním důvodem pro pokračující růst koruny vůči dolaru jsou slabá ekonomická data ze zámoří, která pohání spekulace ohledně pravděpodobného oddálení zvyšování úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem. Vzhledem k momentálnímu medvědímu sentimentu na dolaru, způsobenému zklamáním ze včerejší statistiky maloobchodních tržeb, není vyloučeno, že koruna dnes bude pokračovat v posilování, tedy pohybu kurzu níž pod dosaženou metu 24 korun za dolar.

Vůči euru koruna zaznamenala během včerejšího dne mírný pokles k úrovni 27,46 koruny za euro. Nízká kolísavost na koruně nicméně přetrvává, a ta by tak i vzhledem k absenci kurzotvorných zpráv měla nadále obchodovat v cenovém rozsahu z posledních dní. Vzhledem k dvoudennímu prodejnímu momentu na koruně by se česká měna nicméně mohla přiblížit otestování své horní hranice 27,50 koruny za euro.

Evropské společné měně se vůči dolaru během včerejšího dne dařilo a její růst pokračuje i během dnešního dne. Euro, jež během ranních hodin překonalo cenovou rezistenci na 1,14 dolaru za euro, se aktuálně obchoduje na 1,1435, po dosažení denního maxima 1,1445. Prolomení cenové rezistence dává euru velkou naději k dosažení úrovně 1,15 dolaru za euro v horizontu několika málo příštích dní. Klíčovou událostí dnešního dne bude projev guvernéra ECB Maria Draghiho ve Washingtonu. Ačkoliv není očekávána žádná zásadní změna v rétorice prezidenta ECB, trhy budou s velkou pravděpodobností vykazovat zvýšenou volatilitu.

Newsletter