Koruna se blíží 25 za dolar, euro paritě

Evropská společná měna obchoduje vůči americkému dolaru na nejnižších úrovních za posledních 11 let, zatímco investoři vyčkávají na dnešní zasedání Evropské centrální banky, jež by mělo přinést další informace ohledně v lednu oznámeného masivního programu kvantitativního uvolňování. Aktuální kurz eura vůči dolaru kulminuje poblíž úrovně 1,105. Postupem času se tak naplňují předpovědi mnohých investičních bank v čele s Goldman Sachs či Barclays, a sice že evropská společná měna bude vůči americkému dolaru dále oslabovat a během následujícího roku dosáhne dokonce parity vůči dolaru.

Poláci překvapili sražením sazeb. Co se bude dít na koruně?

Česká koruna během včerejšího dne, stejně tak jako evropská společná měna, vůči dolaru dramaticky oslabila, což bylo způsobeno spíše než slabostí koruny, aktuální silou býčího trendu amerického dolaru. Její kurz momentálně dosahuje 24,82 koruny za dolar a na dosah jsou tak nová, více jak 9letá minima, která se ocitají na 25 korunách za dolar.

Obchodování na trhu s českou korunou vůči euru se v tomto týdnu oproti dvěma předchozím nese na klidnější vlně. Koruna začínala týden na úrovni lehce nad 27,50 koruny za euro, během dnešního rána nicméně posiluje aktuálně k 27,41 koruny. Kromě celkové slabosti eura na tomto posílení koruny nese svůj podíl ráno vydaná statistika německých průmyslových objednávek, které v lednu nečekaně silně propadly.

Německý průmysl jak na horské dráze, zakázky v lednu propadly

Obchodování s měnami dnes kromě zmiňovaného zasedání Evropské centrální banky ovlivní ještě americké žádosti o dávky v nezaměstnanosti a průmyslové objednávky v USA.

Newsletter