Koruna se dnes prolétla od 27,39 pod 27,30 za euro

Obchodování na české koruně proti euru dnes přineslo o něco živější obrázek a lepší dynamiku. Denní kolísavost se o něco zlepšila, ale stále zde hovoříme o +-0,3% pohybu, což je zanedbatelné číslo vzhledem k jiných měnových párům. Ke konci dnešního dne se koruně nepodařilo udržet zisky z dopoledního obchodování a snaha prorazit svou hranici odporu 27,35 EURCZK opět vyzněla naprázdno.

V závěru dne koruna k euru kolísá poblíž 27,35-36 a odepsala většinu svých zisků, když v jednu chvíli testovala hranici 27,3. Koruně nepomohlo ani pozitivní prohlášení představitelů Mezinárodního měnového fondu, kteří potvrdili solidní výhled české ekonomiky na rok 2015. Očekáváný nárůst HDP o 3 % za letošní rok je optimističtější  než od českých institucí jako Ministerstvo financí. Krátká zpráva od guvernéra ČNB Singra o dramatickém zlepšení české ekonomiky také nenašla odezvu v podpobě výrazného posílení koruny a ta se stále nedokáže odpoutat od současného rozpětí.

Vývoj na EURUSD se po ranním propadu až na hranici 1,1062 zklidnil a dvoudenní silný pohyb dolaru se prozatím zastavil. Dolar se nyní obchoduje na 1,1100 a čeká na večerní zprávu z amerického Fedu, resp. zápis z posledního jednání v dubnu. Vítr z plachet dolaru během dne vzalo i prohlášení člena Fedu, který nevidí prostor pro růst sazeb tento rok a mluví o začátku roku 2016. Proto bude páteční řeč guvernérky Yellen zásadní pro další vývoj, který se promítne i do obchodování koruny proti dolaru. Koruna se po ranním propadu až na 24,7453 USDCZK vymanila z tlaku a den zavírá poblíž ranního otevíracího kurzu 24,61.

Newsletter