Německé výnosy klesají, euro proti dolaru oslabuje. Pár testuje hranici 1,1700 EURUSD. Z měn regionu je ve ztrátě pouze forint. Koruna krátce prolomila úroveň 25,40 za euro, poté však část zisků odevzdala.

Koruna skáče nahoru dolů. Jak zhodnotí vývoj ČNB?

Koruna skáče nahoru dolů. V pátek jí zachránily státní dluhopisy. Co jí zachrání příště? Ve čtvrtek bude poprvé po ukončení kurzového závazku zasedat Česká národní banka, centrální bankéři by měli zhodnotit vývoj kurzu.

Česká měna jde stále opačným směrem, než se očekávalo, aktuálně se obchoduje za 26,86 EURCZK. Při pátečním obchodování opět prolomila intervenční hranici a dostala se nad úroveň 27 korun za euro. Tuto jízdu zkrotil až report ministerstva financí, který uvedl, že téměř polovinu českých státních dluhopisů drží zahraniční investoři, což představuje rekordní úroveň. Tento údaj pomohl koruně mírně posílit a i přes prodloužený víkend se až doteď drží kolem úrovně 26,85 EURCZK. Inflace v eurozóně během března vzrostla, a to na 1,9 %. Nejvíce jí pomohl růst cen energií a služeb. Dnes vidíme EURCZK v rozmezí 26,75 až 26,95.

Po prodlouženém víkendu nás dnes čekají míra nezaměstnanosti v eurozóně a PMI výrobního sektoru doma i v eurozóně. Z USA se dnes žádných dat nedočkáme.

Ani včerejší Bank holiday v eurozóně nepomohly dolaru. Ten i začátkem nového týdne pokračuje v oslabení vůči euru i koruně a stále se nachází za úrovní psychologické hranice obou měnových párů. Pozici dolaru nijak neovlivnil ani hrubý domácí produkt USA, který za letošní 1. čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,7 %.

Aktuálně se dolar obchoduje na 24,60 USDCZK a 1,0917 EURUSD. Tyto měnové páry dnes vidíme v rozmezí 24,60 až 24,75 USDCZK a 1,085 až 1,093 EURUSD.

Newsletter