Koruna v úzkém rozmezí. Co ukáže platební bilance?

Česká měna se během včerejšího dne pohybovala v úzkém rozmezí deseti haléřů. Z absence větších výkyvů se dá předpokládat, že investoři vyčkávají na dnešní data běžného účtu platební bilance za únor. Pokud by přebytek dosáhl výrazně lepšího výsledku, který je ostatně očekáván, pro investory by to měl být signál k nákupu, a tedy posílení české měny.

EURCZK se podívala až k hranici 26,70, což byl očekávaný směr, kdy spekulanti uzavírali své zisky. Nyní čeká na jasnější směr. Během včerejšího dne jsme viděli lehké oslabování eura a vybírání zisků na koruně. Momentálně se tento měnový pár obchoduje kolem úrovně 26,68.

USDCZK si také jako výše zmiňovaný pár hledá jasnější směr. Za zmínku stojí včera zveřejněný index importních cen, který meziročně v březnu vzrostl o 4,2 procenta. Právě teď se USDCZK obchoduje na hranici 24,98. Co se týče EURUSD, tak ten se v tento moment obchoduje se na 1,0673.

Dnes nás čeká údaj z běžného účtu platební bilance v Česku. V zahraniční budou reportována data z inflace z Německa. V USA zase vyjdou nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, jádrový index cen výrobců a spotřebitelská důvěra.

Pro dnešek vidíme USDCZK v rozmezí 24,95 až 25,10. Měnový pár EURUSD pak v pásmu 1,060 až 1,068 a u měnového páru EURCZK je očekávané rozmezí 26,60 až 26,78.

Newsletter