Koruna ztratila k euru a testovala 25,00 k dolaru

Česká koruna ve čtvrtek po delší době oslabila proti euru. Na trh zřejmě zapůsobily spekulace, že by Česká národní banka mohla brzy začít intervenovat proti české koruně, která se velmi blízko přiblížila úrovni 27,00 koruny za euro. V současné chvíli se EURCZK obchoduje okolo hodnoty 27,10, což dnes představuje oslabení 0,2 %. Proti americkému dolaru oslabila koruna ještě výrazněji a během dne testovala hladinu 25,00 koruny za dolar.

Draghi ŽIVĚ: ECB zvýšila pomoc řeckým bankám

Americký dolar je dnes opět proti euru silnější. Investoři se opět začali dívat na makrodata a atraktivitu obou měn, která jasně hovoří ve prospěch dolaru, kde by Fed mohl díky rostoucí ekonomice začít zvyšovat sazby již v září tohoto roku.

Naopak ECB jakékoliv zvýšení sazeb odmítá nejen kvůli dluhové krizi Řecka a důsledně pokračuje ve svém programu odkupů aktiv QE, což potvrdil její prezident Mario Draghi i po dnešním měnovém jednání. Na tom oznámil zvýšení likvidity pro řecké banky, ale také potvrdil, že Řecko bude potřebovat nějakou formu oddlužení. EURUSD se během dne dostal výrazněji pod 1,0900, ale slabší čísla amerického Philly Fed indexu oslabily dolar zpět nad tuto hranici, kde se obchoduje i v současné chvíli.

Reformy v Řecku prošly. Tsiprase zradila SYRIZA

Newsletter