Koruna zůstává silná na 27,06 za euro. V Praze vede ČEZ

Kurz eurodolaru se před dnešním hlasováním v řeckém parlamentu drží poblíž úrovně 1,1 EURUSD a aktuálně obchoduje u včerejšího závěru na 1,1010. Koruna je proti euru opět mírně silnější a nebezpečně se přibližuje k hladině 27 korun za euro, kde by měla ČNB začít intervenovat v neprospěch koruny. Aktuálně česká měna obchoduje na 27,06 EURCZK. Kurz koruny k dolaru je poblíž u 24,57 USDCZK, dál vyčkává na vývoj eurodolaru.

Evropské akciové trhy dnes v úvodu umazávají část včerejších zisků, ztráty německého indexu DAX dosahují 0,2 až 0,3 %. České akcie zahájily naopak růstem, aktuálně index PX připisuje 0,3 %. Obchodování by mělo probíhat bez větších výkyvů i větších objemů v očekávání zpráv z řeckého parlamentu, kde se dnes večer bude schvalovat první balík reforem a úsporných patření, které jsou nezbytnou podmínkou třetí úvěrové pomoci ve výši nejméně 82 miliard eur. Výrazný pokles dnes předvedly čínské akcie, když šanghajský index propadal až o 4,4 %, aby zakončil 3% ztrátou.

Z českých akcií by mohl mírně posílit ČEZ, na jehož akciích se včerejší zprávy, že by společnost mohla zpět obdržet 5,3 miliardy korun, které zaplatila na darovací dani za povolenky v letech 2011-12, včera neodrazily. Banky budou zřejmě stabilní s tendencí později korigovat své současné zisky. 

Newsletter