Koruně nedůvěra vládě důvěru nevzala. 27,35 k euru

Česká koruna dnes nepatrně ztratila ze svých týdenních maxim a den končí slabší o 0,2 procenta u hladiny 27,35 EURCZK. Nedostatek impulsů v podobě zpráv z ČNB nebo makro čísel nedokázal vybudit jakýkoliv moment oběma směry. Zprávy o možnosti vyvolat hlasování o nedůvěře trh nebral vážně s ohledem na jednoduchý propočet nedostatku hlasů opozice pro úspěch takového kroku a koruna na to oslabením nereagovala. Mírná volatilita na okolních regionálních měnách naznačuje, že trh si bere oddechový čas před svátkem v pondělí v Londýně. Polský zlotý ztrácí 0,6 % a rozšiřuje ztráty po týdenní sérii velice slabých makro čísel.

Reakce na biopaliva: Přijde hlasování o nedůvěře vládě

Hlavní měnový pár EURUSD se nedokázal vymanit z denního úzkého rozpětí 1,11 – 1,1160. Odpolední dávka údajů z americké ekonomiky nepřinesla příliš optimismu, ale je vidět, že obava z Řecka vyvažuje tyto pro dolar negativní zprávy a americká měna své týdenní zisky tak drží.

Pozornost trhu se bude soustředit na zítřejší řeč guvernérky americké centrální banky Janet Yellenové a jakoukoliv zprávu ze zasedání evropských představitelů k jednání o Řecku.

Newsletter