Korunu čeká první týden po ukončení intervencí ČNB

Na EURCZK je po čtvrtečním ukončení intervencí ze strany ČNB  konečně vidět nějaká volatilita. Měnový pár se aktuálně obchoduje na úrovni 26,54 EURCZK. Na USDCZK se ukončení intervencí rovněž projevilo posílením koruny, kurz je nyní na 25,05. 

ČNB v pátek uvedla, že v únoru v rámci intervencí proti posilující koruně na devizovém trhu utratila zhruba 220 miliard korun za nákup eur. Po letošním lednu jde o druhý nejvyšší měsíční objem od zahájení intervencí v listopadu 2013.

Podle analytiků celkově za intervence ČNB utratila zhruba dva biliony korun, protože v březnu podle nich musela intervenovat za asi 500 miliard korun. Důvodem nárůstu byl právě tlak investorů s blížícím se očekávaným koncem intervencí a také údaje o rostoucí inflaci.

Ze zahraničních fundamentů byly v pátek nejzásadněji údaje z trhu práce v USA. V březnu bylo vytvořeno 98 tisíc nových pracovních míst, místo očekávaných 180 tisíc. Tentokrát se odhady hodně netrefily. Mimo to klesla v březnu nezaměstnanost na 4,5 procenta, když trh čekal 4,7 procenta.

V Česku dnes bude zveřejněna míra nezaměstnanosti a index spotřebitelských cen za březen.

V zahraničí můžeme dnes čekat především projev šéfky Fedu Janet Yellenové. V době tohoto projevu je možné očekávat vyšší volatilitu jak na dolaru, tak na akciových indexech. Krom toho, přijdou v USA měsíční data z trhu práce.

Pro dnešek vidíme USDCZK v rozmezí 25,01 až 25,07. Měnový pár EURUSD dnes vidíme v pásmu 1,058 až 1,062, aktuálně je kurz na 1,0587 EURUSD. 

Newsletter