Korunu k 27,32 povzbudila důvěra v ekonomiku

Téměř nulová denní kolísavost potvrdila nízké objemy na měnovém trhu z důvodu svátku ve Velké Británii a Spojených státech, kde dnes trhy zůstaly uzavřeny. Koruna se po ranním posílení k 27,32 EURCZK ustálila na hladině 27,367 k euru a obchoduje bez tlaku na vychýlení jedním nebo druhým směrem.

Ranní dobrá čísla z důvěry v ekonomiku mezi manažery potvrdila solidní růstový moment české ekonomiky a stála za mírným posílením koruny o 0,3 %. Koruna se tak posunula do středu svého pásma. Později ponechala bez povšimnutí prognózu ministra Mládka o síle růstu české ekonomiky v letošním a příštím roce. Odhad 2,3 % v obou případech je defenzivní oproti poslední prognóze Mezinárodního měnového fondu.

Roste optimismus v průmyslu, ale i účet za benzín a naftu

Mládek: Počítáme s až čtyřmi novými reaktory. Staví dcera ČEZ

Vývoj na hlavním měnovém páru dnes nebyl o poznání jiný oproti koruně a nízká kolísavost a aktivita trhu také dominovala.  Euru se nepodařilo dostat zpět přes hranici 1,10 EURUSD a nabrat část svých ztrát z minulého týdne, zejména pátku zpět.

Přicházející zprávy během dne z Řecka tlumily počáteční vyjádření o neochotě splatit splátku MMF v příštím týdnu, ale neměly příliš odezvu na trhu.

Řekové krotí zvěsti: Výběr vkladů ani kapitálu nezarazíme

SYRIZA se střetla o splátku MMF. Výsledek: nezaplatíme

Patrné je, že se na trh vrátila myšlenka rozdílnosti vývoje sazeb na obou březích Atlantiku a toto téma drží dolar v růstové trajektorii po pátečním vystoupení guvernérky Yellenové. Prolomení technické hranice z pátečního večera tak zůstává hlavním krátkodobým faktorem, který udává tempo, ale návrat investorů a jejich reakce po dni volna bude zásadní pro to, zda dolar své zisky udrží i po zbytek týdne.

Newsletter