Krátkodobé EURCZK forwardy zdražují. V ECB se ozývají „jestřábi“

Evropská centrální banka by se měla připravit na změnu své politiky. Dolar zpevnil a atakuje hranici 1,080 za euro. Krátkodobé forwardy na koruně dále zdražují v souvislosti s nervozitou kolem ukončení intervencí ČNB.

Podle Sabine Lautenschlägerivé, která je členkou bankovní rady ECB, by se centrální banka měla začít připravovat na změnu své měnové politiky v souvislosti s růstem inflace směrem k jejím dlouhodobým cílům. Bankéřka sice připouští, že podle současných dat je uvolněná měnová politika stále ještě na místě, ale zároveň vyjádřila přesvědčení, že data se budou i nadále zlepšovat, což by nahrávalo možným budoucím změnám.

Dolar si během včerejška připsal zisky, které ho dostali zpět k hranici 1,080 EURUSD. Stále se však však jedná o nejslabší hodnotu od listopadu 2016. Na eurokoruně je zatím klid, avšak forwardové body naznačují možnou „hrozbu“ příštích zasedání ČNB. V současné době se výrazně zvýšila nákladovost týdenního až měsíčního forwardu, a to v souvislosti s očekáváním opuštění intervenčního režimu. Například nákladovost týdenního forwardu se pohybuje kolem 6 bodů, což je nejnižší úroveň od roku 2015.

Bloomberg: Konec intervencí v květnu, koruna zpevní k 26,10 za euro

Včerejšek byl z hlediska dat poměrně nudný. Za zmínku stojí jen spotřebitelská důvěra v USA, která dosáhla nejvyššího výsledku za posledních 16 let. Během března vzrostla až na 125,6 bodů, čímž překonala predikci 113,9 bodů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila organizace Conference Board. Na trhu se přitom čekalo zhoršení ukazatele. Důvěru podporuje hlavně optimismus kolem pracovních možností a lepší hodnocení podnikatelských podmínek. Hodnocení současných podnikatelských podmínek a podmínek na trhu práce se mezi spotřebiteli výrazně zlepšilo,

Doma jsme se včera nedočkali žádných dat. Eurokoruna se i nadále pohybuje kolem 27,02 a ani dnes by neměla přijít žádná změna. Tento měnový pár tedy i dnes vidíme v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolar pak vidíme v rozmezí 1,078 až 1,082 EURUSD a 24,95 až 25,05 USDCZK.

Newsletter