Křetínskému se daří, EPH loni rostl zisk i tržby

Energetický a průmyslový holding (EPH) loni zvýšil tržby meziročně o čtvrtinu na 4,57 miliardy eur. Provozní zisk bez vlivu negativního goodwilu a před odečtením odpisů a amortizace (EBITDA) dosáhl 1,64 miliardy eur, což představuje meziroční nárůst o 18 procent. Serveru Roklen24 to sdělil mluvčí holdingu Daniel Častvaj.

„V oblasti akvizic regulovaných a kontrahovaných aktiv jsme naplnili naše priority a vybudovali nejsilnější regionální infrastrukturní skupinu EP Infrastructure. Ta se stala klíčovým ekonomickým pilířem EPH. Generuje totiž silné a predikovatelné cashflow, které je téměř nezávislé na vývoji cen elektrické energie a dalších komodit,“ uvedl předseda představenstva EPH Daniel Křetínský.

Dodal, že právě tyto činnosti zásadním způsobem stabilizují ekonomické výsledky EPH a současně – ve spojení s minimálními požadavky akcionářů EPH na výplatu dividend – vytváří podmínky pro posilování finančního profilu skupiny a pro další akviziční růst v oblasti výroby elektřiny na vybraných evropských trzích.

Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. EPH je středoevropská energetická skupina, působící převážně v ČR, na Slovensku, v Německu, Itálii, Velké Británii, Polsku a v Maďarsku.

Newsletter