Euro podruhé v týdnu posílilo na 1,2000 EURUSD. Jde primárně o vliv oslabujícího dolaru. Koruna po oslabení nad 26,20 za euro drží pohyb do strany. Silnější euro proti dolaru na ni evidentně nemá vliv.

Krušné časy pro britskou měnu. Další pokles?

Libra má nakročeno k dalšímu poklesu. Doposud klesla oproti měnám G – 10 minimálně o 2 procenta a ceny opcí naznačují, že bude klesat i v příštích třech měsících.

„Jsme v situaci, kdy bude trhu dominovat riziko spojené s Brexitem,“ poznamenal Ned Rumpeltin, evropský měnový stratég v londýnské Toronto Dominion Bank. Přestože ekonomická data ukazují zlepšení, „všechny titulky pohlcuje riziko spojené s referendem,“ řekl. „V delším období bude mít libra potíže.“

 

Londýnský starosta Boris Johnson je těžkou vahou, stojící proti Davidu Cameronovi v tažení za odchod Velké Británie v EU. Londýn jako finanční centrum – pokud se Brexit naplní – bude vzkvétat, tvrdí nyní.

Posted by Roklen24 on Thursday, 24 March 2016

 

Obavy spojené s britským odchodem z osmadvacítky dopadají na libru od začátku roku. Vůči dolaru poklesla o 4 procenta na čtvrteční úroveň 1,41 dolaru. Přes velikonoce akciový a dluhopisový trh neobchoduje.

I opční prémie leccos naznačují. Největší je 5,6 procentní pro tříměsíční opci zajišťující pád proti jenu, podle agentury Bloomberg. Rozšířil se také rozdíl na libro-dolarových kontraktech a to až na rekordních 4,4 procent. To je více než dvojnásobek rozdílu z 22. března, tedy z doby, než se do měření zahrnulo datum referenda.

Newsletter