Krušné časy pro britskou měnu. Další pokles?

Libra má nakročeno k dalšímu poklesu. Doposud klesla oproti měnám G – 10 minimálně o 2 procenta a ceny opcí naznačují, že bude klesat i v příštích třech měsících.

„Jsme v situaci, kdy bude trhu dominovat riziko spojené s Brexitem,“ poznamenal Ned Rumpeltin, evropský měnový stratég v londýnské Toronto Dominion Bank. Přestože ekonomická data ukazují zlepšení, „všechny titulky pohlcuje riziko spojené s referendem,“ řekl. „V delším období bude mít libra potíže.“

 

Londýnský starosta Boris Johnson je těžkou vahou, stojící proti Davidu Cameronovi v tažení za odchod Velké Británie v EU. Londýn jako finanční centrum – pokud se Brexit naplní – bude vzkvétat, tvrdí nyní.

Posted by Roklen24 on Thursday, 24 March 2016

 

Obavy spojené s britským odchodem z osmadvacítky dopadají na libru od začátku roku. Vůči dolaru poklesla o 4 procenta na čtvrteční úroveň 1,41 dolaru. Přes velikonoce akciový a dluhopisový trh neobchoduje.

I opční prémie leccos naznačují. Největší je 5,6 procentní pro tříměsíční opci zajišťující pád proti jenu, podle agentury Bloomberg. Rozšířil se také rozdíl na libro-dolarových kontraktech a to až na rekordních 4,4 procent. To je více než dvojnásobek rozdílu z 22. března, tedy z doby, než se do měření zahrnulo datum referenda.

Newsletter