Kryjeme vám záda, Deutsche!

Situace kolem německé Deutsche Bank se postupně uklidňuje. Byť dosud nebylo dosaženo dohody s americkým ministerstvem spravedlnosti, které na banku uvalilo 14miliardovou pokutu, investoři dávají otevřeně najevo svou víru v dobrou kondici finančního giganta. Potvrzuje to i informace serveru Manager Magazine, podle kterého Deutsche Bank „kryjí záda“ velké peníze investičních subjektů napojených na katarskou královskou rodinu a na Abu Dhabi.

Podle neveřejných informací přímo z banky jsou státní investiční fondy Kataru a Abu Dhabi připraveny navyšovat objem držených akcií německé firmy, a to z aktuálních 10 % celkového portfolia až na 25 %. V případě, že by se Deutsche rozhodla navyšovat kapitál, k fondům by se prý přidal i jeden nejmenovaný čínský investor nemalé velikosti.

Agentuře Reuters se navíc podařilo zjistit, že navýšení podílu by bylo podmíněno zachováním investiční divize společně s veškerými jejími operacemi. Na čem by však investoři netrvali, je ponechání Johna Cryana na pozici CEO. Společně s ním by mohlo být „vyměněno“ i několik dalších vysoce postavených manažerů.

Akcie společnosti se v návaznosti na tuto informaci dostali na své pětitýdenní maximu. Aktuálně se titul Deutsche Bank obchoduje za 13,06 euro.

Podle Manager Magazinu by se optimismus investorů ohledně budoucnosti německé banky měl ještě výrazněji zlepšit, jakmile se ukáže, že americká pokuta bude poznatelně nižší než oněch 14 miliard dolarů. V takovém případě by spekulace o možném navyšování kapitálu byla bezpředmětná.

Newsletter