Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Euro od rána proti dolaru posiluje. Blíží se k hranici 1,070 EURUSD, nicméně ta funguje jako silná rezistence.

Libra zastavuje svůj třídenní pokles

Libra dnes zastavila svůj třídenní pokles vůči dolaru před dnešním zveřejněním údajů o britském HDP za třetí čtvrtletí. Podle mediánu předpovědí v průzkumu Bloomberg News vzrostl hrubý domácí produkt Velké Británie ve 3Q o 0,7 procenta. V posledních několika týdnech začali investoři spekulovat, že britská centrální banka přistoupí ke zvyšování úrokových sazeb spíše později nežli dříve, což samo o sobě mělo za následek propad libry. Tuto středu ukázal záznam z jednání BoE, že političtí činitelé vidí riziko pro Velkou Británii v propadu ekonomiky eurozóny.

Ne tak rychle, říká hlavní ekonom BoE o růstu sazeb

Libra se po předchozím třídenním poklesu momentálně obchoduje za 1,6028 dolaru. Americký dolar vůči euru pokračuje v konsolidaci na momentálních 1,2638 dolaru za euro. Česká koruna pokračuje ve svém poklesu na momentálních 21,909 a je tak blízko svých 4,5letých minim na 21,9745 koruny za dolar. Vůči euru se koruna obchoduje za 27,7.

Newsletter