Mark Zuckerberg si mne ruce, Facebook slušně sype

AKTUALIZOVÁNO – Spoluzakladatel, prezident a výkonný ředitel Facebooku Mark Zuckerberg může být spokojený. Facebook si kvartálními výsledky podal Wall Street. Ve 3. čtvrtletí reportoval upravený zisk 1,59 USD na akcii, což je nad očekáváním trhu 1,28 USD. Ve stejném období loni to bylo jen 90 centů. Od počátku roku už akcie firmy rostly o zhruba 60 procent.

Tržby společnosti se meziročně zvýšily na 10,33 miliardy dolarů, v loňském 3. čtvrtletí to bylo sedm miliard. Čistý zisk dosáhl 4,7 miliardy dolarů. Zuckerberg dnes ale také varoval, že zisky půjdou dolů. „Investujeme tolik prostředků do bezpečnosti, že to ovlivní naši ziskovost,“ upozornil. 

Facebook od amerických prezidentských voleb, v nichž miliardář Donald Trump před rokem porazil bývalou první dámu Hillary Clintonovou, čelil značné kritice za to, že umožňoval šíření dezinformací, propagandy a násilných videí. To vše mělo podstatný vliv na vytváření politického diskurzu po celém světě.

Denní počet uživatelů sociální sítě se meziročně zvýšil o 16 procent na 1,37 miliardy. Měsíční počet uživatelů byl 2,07 miliardy, když trh čekal 2,06 miliardy uživatelů.

Celkové reklamní příjmy Facebooku ve čtvrtletí rostly o polovinu na 10,14 miliardy dolarů. Z toho 88 procent bylo z mobilních reklam.

Akcie Facebooku se dnes navzdory rostoucí kritice kvůli tomu, že Rusko sociální síť zneužívá k šíření své propagandy, před dnešními výsledky dostaly na nová maxima. V posledním týdnu rostly o více než pět procent. V aftermarketu pak rostly o procento na 185 USD.

Newsletter