Měnoví obchodníci vyhlížejí zasedání Fedu

Americký dolar po dni ztrát posiluje vůči takřka všem hlavním světovým měnám před dnešním zasedáním Federálního rezervního systému. Obchodníci tak navyšují své sázky, že výklad Fedu bude více jestřábí, než tomu bylo u předchozího setkání.

Euro, jež během včerejšího dne zaznamenalo výrazný nárůst vůči dolaru, dnes obchoduje zhruba o 0,3 procenta níže. Aktuální kurz kulminuje poblíž hranice 1,134 dolaru za euro. Napříč finanční komunitou nicméně stále sílí spekulace o potenciální korekci dolaru, jež by mohla akcelerovat po dnešním zasedání americké centrální banky. Podle BMO Capital Markets by například jakákoliv zmínka amerických centrálních bankéřů ohledně programu kvantitativního uvolňování ECB mohla mít za následek krátkodobou korekci dolaru. Na druhé straně, analytici BNP Paribas se domnívají, že v případě, že Fed nezmění svá stanoviska z prosincového setkání a nenabídne i přes očividná přetrvávající rizika pro globální ekonomiku nic nového, dolar by měl pokračovat v nastoleném býčím trendu.

Česká koruna dnes vykazuje nevýrazné pohyby, vůči dolaru o 0,3 % slabší na 24,56 koruny za dolar. Vůči euru koruna konsoliduje po včerejším výrazném poklesu. Její kurz se aktuálně ocitá na úrovni 27,88.

Newsletter