Dnešní zasedání Fedu se na trzích projevuje v nízké volatilitě. Euro proti dolaru se pohybuje v podstatě do strany na úrovni 1,2120 EURUSD. Měny regionu sílí. Koruna zpevnila pod 25,45 za euro.

Mimořádná valná hromada NWR zvolí nové představenstvo

Těžební společnost NWR svolává na 3. listopadu ve svém holandském sídle mimořádnou valnou hromadu, na které rezignuje všech třináct současných členů představenstva. Místo původního představenstva by měla valná hromada schválit nové, které bude mít devět členů. Vybraní původní členové představenstva budou navrženi na znovuzvolení.

Nové představenstvo bude reflektovat změnu vlastnické struktury NWR po nedávném dokončení restrukturalizace společnosti. Věřitelé mimo jiné navrhli dva nové členy, kterými by měli být Ian Ashby a Colin Keogh v pozici nevýkonných ředitelů. V novém představenstvu by dále mělo být sedm členů současného představenstva včetně nynějšího předsedy Garetha Pennyho, finančního ředitele Marka Jelínka a investora Zdeňka Bakaly.

NWR patří zhruba z 51 procent společnosti CERCL Mining, která se dříve jmenovala BXR Mining. V CERCL Mining má poloviční podíl podnikatel Zdeněk Bakala. Původně patřily BXR Mining téměř dvě třetiny NWR, ale po nedávné restrukturalizaci se podíl, nyní držený CERCL Mining, snížil. Zbylé podíly v NWR drží čtyři mezinárodní investiční fondy (M&G, Gramercy, GLG Partners a Ashmore Investments) a další institucionální a drobní investoři. 

Newsletter