Moneta vstoupí 20. června do indexu PX, nahradí NWR

AKTUALIZOVÁNO – Akcie Moneta Money Bank budou nově součástí indexu PX. Vypadává naopak bankrotující těžební společnost New World Resources (NWR). Nové složení indexu, které bude účinné od 20. června, dnes zveřejnila burza.

„Váha akcií Moneta Money Bank by měla být přibližně deset procent, což je v souladu s naším očekáváním. Dál se tak zvýší již vysoká váha finančních titulů, které by nyní měly představovat skoro 60 procentech pražského indexu. Zpráva není nijak překvapivá, a proto by se na ceně akcií Moneta Money Bank nemusela projevit,“ uvedl Joef Němý z Komerční banky.

Moneta má vysoký free flow faktor, a to 0,6. Vyšší má jen Erste a Pegas Nonwovens. Redukovaná tržní kapitalizace je zhruba 23,4 miliardy korun. Monetě tak patří čtvrté místo za trojicí Erste, Komerční banka a ČEZ. Tyto emise mají redukovanou tržní kapitalizaci (nejvyšší možnou) shodně 46,7 miliardy korun.

Souboj bankovních titánů

Moneta je v Česku šestou největší bankou, která má milion klientů. Ve zhruba 230 pobočkách zaměstnává víc než 3000 lidí.

Monetu Money Bank vlastní společnost GE Capital International Holdings Limited, která nabídla v minulém týdnu 51 procent akcií banky na pražské burze. Souvisí to se záměrem amerického konglomerátu prodat banku do příštího roku a zaměřit se na průmyslovou činnost.

Newsletter