Morgan Stanley věří průmyslu, radí snížit zastoupení defenzivy

Výhled růstu světové ekonomiky není „až tak špatnou“ zprávou pro cyklické sektory akciového trhu, míní analytický tým Morgan Stanley. Ve svém strategickém výhledu zaměřeném na region Evropy banka zvýšila doporučení pro sektor průmyslu na „overweight“, zatímco sektor zdravotnictví pohoršuje na „underweight“.

Procyklické sektory, jimž se daří v návaznosti na vývoj ekonomiky, resp. hospodářského cyklu, podle MS obchodují dle srovnání očekávaných PE (cena akcie relativně k zisku společnosti) pro následujících 12 měsíců s nejnižšími valuacemi od listopadu 2008. „Mnoho průmyslových akcií se zdá být přeprodaných,“ uvádí banka ve své stručné zprávě.

Podporou pro tuto část trhu by měla být politika Evropské centrální banky, od níž se nyní očekávání pouze další rozvolňování měnových podmínek.

Morgan Stanley uvádí, že nyní „podvažuje“ hlavní defenzivní sektory. Mezi ně patří především zdravotnictví, zboží běžné spotřeby a veřejné služby a do popředí zájmu investorů se dostávají při vnímání zpomalování ekonomiky.

Růst akcií o 14 % čeká Citi. Věří Evropě, méně emerging markets

Newsletter