Morgan Stanley výsledky drtí analytiky, akcie letí vzhůru

Americká investiční banka Morgan Stanley hlásí dobrá kvartální čísla, kterými překonala očekávání trhu. V letošním třetím čtvrtletí reportovala upravený zisk 81 cenů na akcii, když analytici čekali jen 63 centů. Za slušným výsledkem je hlavně nárůst příjmů z obchodování. Akcie banky reagovaly na výsledky v premarketu růstem. Dobrá čísla za poslední čtvrtletí hlásily také další americké banky.

Morgan Stanley zvýšila meziročně tržby o 22 procent na 8,9 miliardy dolarů nad očekáváním 8,17 miliardy dolarů. Výrazným zdrojem příjmů bylo investiční bankovnictví, které přispělo částkou 1,1 miliardy dolarů v souladu s odhady. Zisk se zvýšil meziročně o téměř 57 procent na 1,6 miliardy dolarů.

Wall Street vidí na kapitálových trzích další známky rostoucí aktivity. Dobrá čísla reportovaly také další banky – Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Citigroup a Bank of America.

Morgan Stanley je poslední z velkých amerických bank, která zveřejnila výsledky za třetí čtvrtletí. Banky doufají, že americká cenrální banka brzy zvýší úroky. Osm let se sazbami blízko nuly se dotklo jejich marží. Finanční sektor si tak vedl hůře než ostatní.

 

Newsletter