Motejlek.com bez Motejlka, založí nový projekt

AKTUALIZOVÁNO – Ekonomický novinář Miroslav Motejlek, který sedm a půl roku provozoval svůj server Motejlek.com, ve čtvrtek oznámil, že zde jako autor končí. Spolu s ním už nebude pro server pracovat ani jeho kolega Petr Skočdopole. Končí tak jediní autoři úspěšného serveru Motejlek.com. Oba ale oznámili, že společně připraví nový projekt. Informaci přinesl server Echo24.cz.

Za odchodem Motejlka a Skočdopoleho stojí podle serveru Echo24.cz spory s menšinovým podílníkem Motejlek.com miliardářem Ondřejem Tomkem. Oba autoři odchod ze společnosti společníkovi oznámili již před dvěma týdny.

Motejlek končí také jako jednatel. Na dnešní valné hromadě byl jednatelem zvolen Branislav Gordan, který s Tomkem dlouhodobě spolupracuje. Většinový podíl ve společnosti si ale Motejlek ponechá.

Důvodem rozchodu podle serveru Lidovky.cz je podezření Motejlka z takzvaného insider tradingu, tedy obchodování s cennými papíry firmy někým, kdo o ní má neveřejné informace. Může jít například o možném vyplacení emisního ážia akcionářům. Za to začala Motejlka prošetřovat Česká národní banka, uvedly Lidovky.cz.

„ČNB své řízení zatím neukončila, ale jsem přesvědčen, že mi z něj žádné riziko nehrozí. Žádné akcie O2 jsem v tom období nekupoval, o žádnou záměrnou manipulaci nešlo,“ řekl serveru iDNES.cz Motejlek.

Podle Tomka je podezření z insider tradingu jen jedna kapička dokreslující chování Motejlka, které se projevilo na tom, kam server došel. „Z mého pohledu jsou tam další konsekvence, které mají podle mého právní rovinu ještě vyšší,“ řekl Tomek Lidovkám.cz. „Na server to vliv mít samozřejmě bude, ale na druhou stranu to není žádná tragédie, která by ohrožovala jeho existenci,“ dodal.

Podle informací Echo24.cz společnost pod Motejlkovým vedením dosáhla loni tržeb 15,5 milionu korun a zisku 4,6 milionu. Motejlek.com patřil k nejúspěšnějším mediálním projektům posledních let. 

Newsletter