Koruna se v ranních hodinách pohybuje poblíž 26,70 EURCZK a po úterních ztrátách tak nadále konsoliduje V dopoledních hodinách nás nečekají žádná důležitá data z ekonomického kalendáře Crowdfundingová platforma Fundlift představuje novou kampaň. Společnost Hypo na míru poptává tři miliony korun na rozšíření týmu a na vývoj nových technologií. Více informací ZDE.

Mzdy vzrostly. Koruna posunula nové pointervenční maximum

Koruna včera dosáhla nového maxima od ukončení intervencí, když se díky pozitivnímu vývoji mezd dostala na 26,29 za euro. Reálné mzdy v prvním kvartále letošního roku vzrostly o 2,8 procenta. Podpoří korunu i dnešní maloobchodní tržby a obchodní bilance?

Začátek minulého týdne přinesl pozitivní vývoj české měny. Koruna během pondělního dopoledne atakovala nové rekordy a dostala se až na úroveň 26,29 za euro. Důvodem nového maxima od ukončení intervencí ČNB byla dobrá domácí data. Hned ráno vyšel výsledek nominálních mezd v České republice za první čtvrtletí letošního roku. Nominální mzdy vzrostly o 5,3 %, reálně si pak polepšily o 2,8 procenta, oproti očekávaným 2,6 procenta.

Peněženky se plní víc, než se čekalo. Své už si ukrajuje inflace

Během dne se ale koruna vracela zpět nad 26,30 za euro a momentálně se obchoduje za 26,32 EURCZK. Dnes by se měla pohybovat v rozmezí 26,28 až 26,40 EURCZK.

Dnes nás čekají další důležitá data. V domácí ekonomice jsou to obchodní bilance a maloobchodní tržby, které budou zveřejněny i pro eurozónu.

Dolaru nepomohly páteční payrolls ani výsledek včerejšího ISM indexu. Ten nenaplnil očekávání 57,1 bodu a dosáhl 56,9 bodu. Dolar tak oslabil a aktuálně se pohybuje na 23,34 USDCZK. Oproti euru pokračuje dolar také i nadále v oslabování a obchoduje se momentálně za 1,1273 EURUSD.

Dnes nebudou zveřejněna žádná dat, která by dolaru mohla pomoci, a tak očekáváme eurodolar v rozmezí 1,1261 až 1,1283 EURUSD a na páru s korunou 23,29 až 23,40 USDCZK.

Koruna sílí pod 26,30 za euro. Buďte připraveni na zbytek týdne

Newsletter