Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

Na korunových forwardech uklidnění, dolar bojuje o zisky

Eurokoruna pokračuje stále s nulovou volatilitou na 27,01. Na forwardech je patrné uklidnění. Dolar bojuje o zisky. Včera se kvůli nejistotě kolem reformy zdravotní péče pohyboval v úzkém rozpětí.

V Česku jsme včera žádná domácí data neobdrželi, dnes bude zveřejněn konjunkturální průzkum za březen. Na měnovém páru EURCZK držíme stabilní pásmo 27,01 – 27,04. V případě tříměsíčních forwardů je pozorováno určité uklidnění, které přišlo po nedávném propadu instrumentu až pod hodnoty z letošního ledna. Tento odraz zpět byl pravděpodobně způsoben vybíráním zisků některých investorů sázejících na posílení koruny.

USDCZK se snaží udržet hranici 25 korun. Dolar vůči ní včera lehce posiloval, momentálně se obchoduje 25,07. V měnovém páru EURUSD dolar rovněž lehce posílil vůči euru, v tento moment na 1,0765. Kurz by se měl dnes pohybovat v pásmu 1,075 až 1,08 EURUSD.

V rámci USA včera přišla data o prodejích nových domů, který se v únoru prodalo 592 tisíc, čímž se podařilo předčit očekávaných 564 tisíc. U měnového páru USDCZK koruna poslední dva dny lehce oslabuje a dnes očekáváme pásmo 25,02 až 25,09.

V eurozóně nás čekají výrobní PMI a PMI za služby. A v USA dnes promluví člen Fedu Charles Evans a chvilku poté budou reportována data o zboží dlouhodobé spotřeby.

Newsletter