Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se obchoduje ve ztrátě nad 1,0850 za euro. Koruna se obchoduje nad 25,35 za euro.

Na pražské burze zářily akcie „staré“ O2 a Pivovary Lobkowicz

České akcie nakonec díky rakouským finančním titulům, Cetinu a O2 posílily  mírných 0,14 %, přestože okolní burzy klesaly. Erste přidala 0,26 %, VIG +0,59 %, ale nejvíce opět posílily akcie O2  a Cetinu. Na obou akciích byla znovu cítit silná poptávka a oba tituly výrazně zpevnily. Cetin +2,99 % a O2 dokonce 3,75 %.

Komerční banka ztratila drobných 0,1 %, i když během dne testovala úrovně okolo 5100 korun. ČEZ odepsal nakonec pouze 0,27 % díky silnější poptávce v závěrečné fázi obchodování. Během dne však titul několikrát otestoval 200denní průměr, který je 616 korun po neověřených zprávách, že jejich turecký partner Akenerji jde do konkurzu. Navíc ani zprávy, že vláda chce, aby ČEZ zainvestoval do rozšíření jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně, neříká nic o státních garancích, ČEZu také příliš neprospívají.

Šéf PLG exkluzivně: Firmě věřím, tak kupuji. Akcie na burze zůstanou

Šéf Pivovarů Lobkowicz ovládne firmu a vyplatí investory

Výrazně dnes posílily akcie Pivovaru Lobkowicz a sice o 7,2 % po ranních zprávách, že CEO Radil koupí od 2 velkých akcionářů 76 % akcií za 1,9 miliardy korun. Tato částka podle našich kalkulací vychází na akcii 213 korun a takovou cenu by měl nový majoritní vlastník nabídnout i minoritním akcionářům v povinném odkupu.

Okolní trhy klesly, BUX odepsal 0,42% a WIG20 dokonce 0,82%. 

Newsletter