Na PX v závěru převážili prodejci

Obchodování na pražské burze se dnes neslo již ve svátečnějším rytmu, kdy se tuzemský index bez větších výkyvů obchodoval poblíž včerejších hodnot. V závěru byla již patrnější převaha prodejců, kteří zdvojnásobili dnešní zobchodovaný objem na více než 800 mil. Kč. PX, v důsledku úpravy pozic s ohledem na rebalanci indexu, zakončil se ztrátou 0,7 % vlivem poklesu všech tuzemských blue-chips.

Nová báze indexu PX: pohorší si O2

Do červených čísel táhla pražskou burzu především Erste, která z větší části umazávala včerejší silný zisk a zakončila s 2% ztrátou. V sestupu níž ji nakonec podpořila Komerční banka, která ztratila mírných 0,13 % na závěrečných 4.734 Kč. Operátor O2 pokračoval po včerejším propadu o bezmála 5 % v sestupu a ztratil dalších 2,7 % na 227 korun. ČEZ mírně oslabil na 592 korun, rostly naopak akcie Philip Morris +1,4 % a CETV +2,4 %.

Unipetrol může ovládnout Českou rafinérskou

Příští, vánoční týden bude co do obchodování na domácí burze chudší. BCPP je na Štědrý den 24. prosince a oba vánoční svátky 25. a 26. prosince 2014 uzavřena. Obchodovat se nebude také na Silvestra ani na svátek 1. ledna 2015. Obchodními dny mezi svátky tedy jsou 29. a 30. prosinec 2014 a pak až 2. leden 2015. Pražská burza funguje na obchodním systému Xetra a shodné jsou proto svátky na dalších trzích, využívajících tento obchodní systém.

Jak akciové trhy (ne)obchodují o svátcích?

Newsletter