Evropské výnosy klesají, americké rostou. Euro si i tak drží zisky proti dolaru nad 1,1350. Z měn regionu nejvíce posiluje koruna. Proti euru pod 25,00 a proti dolaru kolem 22,00.

Nastartovat kariéru bez zaplacení jediné koruny? Tradingová soutěž Fintokei má první vítěze

Zdroj: Fintokei

Česká prop tradingová společnost neustále hledá nové způsoby, jak zpřístupnit obchodování širšímu publiku. Pravidelná tradingová soutěž bez zápisného – Fintokei Trading Race – je jedním z nich. Co na ni říká její historicky první vítěz a jaké ceny si odnesl?

Fintokei dlouhodobě usiluje o to, aby se trading stal přístupnější a férovější. Cílem je najít nové talenty a nabídnout jim vše potřebné k rozvoji – od vzdělávání až po možnost profesionální spolupráce. Až doposud museli zájemci o reálnou výzvu zaplatit vstupní poplatek, projít testem a získat přístup k účtu s virtuálním kapitálem. Odměnou jim byla šance obchodovat bez rizika z vlastních peněz – a zisky si ponechat.

S příchodem Fintokei Trading Race ale padá i poslední překážka: vstup do soutěže je zcela zdarma. Tím firma vysílá jasný signál – dává šanci opravdu každému. A výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

První vítěz? Trader Emil z Polska

Vítězem březnového kola soutěže – March Trading Race – se stal Emil z Polska, který soutěžil pod přezdívkou Taktyk. Mezi 3. a 21. březnem dokázal na soutěžním účtu vyobchodovat zisk 181,17 %, a uzavřel tak soutěžní období s částkou 281 173 USD.

Emil se při obchodování spoléhá na technickou analýzu – metodu, která se zaměřuje na vzorce v grafu a jejich možné opakování. “Hned na začátku soutěže jsem spekuloval na pokles indexu Nasdaq a trefil jsem to skvěle,” komentuje klíčový moment, který ho katapultoval do čela žebříčku.

Zdroj: Fintokei

Emil nasadil obrovské tempo hned v úvodu soutěže, pak už jen stačilo ukočírovat ztráty.

Tempo hned od startu, ale s rozvahou

Emilovi se podařilo rozjet silný výkon hned v úvodu soutěže – a pak už jen držet pozici a hlídat si ztráty. Právě schopnost kontrolovat riziko je podle Fintokei jedním z hlavních faktorů, které odlišují úspěšné obchodníky od těch průměrných.

„Limity povolených ztrát umí být dost náročné. Pro mě bylo naprosto zásadní rychle ukončovat ztrátové obchody. Jakmile jsem viděl, že se trh nevyvíjí podle plánu, okamžitě jsem pozici uzavřel. To mi pomohlo udržet si účet v bezpečí a až do konce soutěže nepřekročit povolené ztráty,“ popisuje svůj přístup k řízení rizika čerstvý vítěz. Jeho výsledek 47,37 % ziskových obchodů dokazuje, že i v případě, kdy je většina vašich obchodů ztrátových, můžete v tradingu dosahovat úspěchů.

Výhry jen pro disciplinované

Fintokei klade důraz na disciplínu – i v době, kdy jiné prop firmy vyplácely zisky traderům bez reálné strategie. CEO společnosti David Varga to komentuje jasně:

„V minulosti se payouty často rozdávaly lidem, kteří neměli žádnou reálnou strategii, ale obchody doslova stříleli od boku. Ve Fintokei chceme urychlovat cestu k úspěchu na finančních trzích, ale ne jednorázovým výhercům. Nás zajímají ti, kteří obstojí v reálném tradingu.“

Za rok 2024 rozdalo Fintokei mezi tradery výplaty v celkové hodnotě přes 350 milionů Kč, přičemž průměrný payout činil 90 105 Kč. Ale jak dodává Varga – výplaty patří těm, kteří je dokážou dlouhodobě obhájit.

Prop trading jako škola disciplíny

Emil s tímto přístupem souhlasí. Sám říká, že právě prop trading ho naučil větší kázni:
 „Chci dál zlepšovat své dovednosti a stavět obchodní strategie, které přinášejí stabilní výsledky. Mám ještě hodně práce, hlavně co se týče disciplíny…“

Na cestě za stabilními výsledky mu pomůže i výhra – kromě 1 000 USD v hotovosti si Emil odnáší také zdarma přístup do další výzvy ProTrader na $100 000. A to je slušný odrazový můstek pro každého, kdo to s tradingem myslí vážně.

Zdroj: Fintokei

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter