Dolar se po včerejším zpevnění proti euru obchoduje pod 1,1500 EURUSD. Zapůsobila situace v Číně. Procyklické měny i měny regionu zůstávají pod výprodejním tlakem. Koruna oslabila nad 24,50 za euro.

Návrat krále: StartupYard opět na Fundliftu. Cílí na „Deep Tech“

Investiční platforma Fundlift již podruhé nabízí exkluzivní investiční příležitost, a to investici do StartupYardu, nejúspěšnějšího startupového akcelerátoru ve střední Evropě, který profesionálně vyhledává a inkubuje nadějné startupy v oblasti consumer internetu a technologií.

StartupYard plánuje získat prostředky pro financování dvou následujících akceleračních kol, kterých se během let 2017 a 2018 zúčastní 14 až 20 startupů z oblasti „Deep Tech“, a pro pozdější kola investování do nejlepších firem z portfolia StartupYardu v již pokročilejší fázi.

„Jsme rádi, že po úspěchu loňské kampaně můžeme vybraným investorům nabídnout další příležitost podpořit startupy, které StartupYard pečlivě vyselektuje,“ říká ředitel Fundliftu Radek Musil. „Věříme, že investoři mají velkou chuť podpořit StartupYard. S možností investovat hned do dvou kol akceleračního programu a do pozdějších kol investování do nejlepších firem ze stávajícího portfolia StartupYardu získají investoři ještě větší příležitost stát se součástí špičkových projektů,“ dodal.

Šéf StartupYardu: Věříme, že příští Uber může pocházet z Česka

Hlavními sektory, kam budou investice směřovány, jsou odvětví „Deep Tech“, hluboké technologie, které zahrnují pokročilé programovací technologie, jako jsou umělá inteligence, strojové učení, předpovědi, virtuální a rozšířená realita, internet věcí, nano-IoT, a které mohou být použity v odvětvích, jako finance, zdravotnictví, energetika, telekomunikace a mnohá další.

„Od chvíle, kdy jsme přesunuli svoji hlavní pozornost ke startupům s globálním potenciálem, zájem o oblast Deep Tech ještě posílil, a to jak v regionu střední a východní Evropy, tak v celosvětovém měřítku. Hledáme společnosti, které vyvíjejí unikátní a těžko napodobitelné technologie či produkty a které se zaměřují na obory inovací s vysokými vstupními bariérami, jako jsou robotické technologie, umělá inteligence, internet věcí, virtuální/rozšířená realita a šifrování,“ říká ředitel StartupYardu Cedric Maloux.

StartupYard byl založen v roce 2011 a jeho akceleračním programem dosud prošlo 51 společností ze 13 zemí světa. Jen v loňském roce, kdy byl akcelerační program poprvé z části financován přes Fundlift, StartupYard přilákal více než 140 přihlášek od startupů. Podíly v pěti ze společností, které StartupYard dosud akceleroval, již byly úspěšně prodány, 36 firem je stále aktivních a 19 získalo investice v celkové výši 6,6 milionu EUR. K dnešnímu dni je 70 % projektů akcelerovaných StartupYardem stále aktivních, což StartupYard řadí do vrcholné ligy vedle jiných slavných akcelerátorů.

Newsletter