Na zahraničních trzích pozorujeme lehký výprodej dolaru proti euru a proti procyklickým měnám. Měny regionu v zisku. Koruna zpevňuje pod 25,55 za euro.

Nejslabší měna k dolaru? Britská libra před argentinským pesem

Britská libra klesá třetí týden v řadě poté, co se Britové v referendu 23. června vyjádřili pro odchod z Evropské unie. Mezi 31 hlavními světovými měnami je tak libra v letošním roce vůči americkému dolaru ze všech hlavních měn dokonce nejhorší a podle stratéga Société Générale v Londýně Kita Juckese by měla dál výrazně oslabit, napsala agentura Bloomberg.

Ostrovní měna tak tento týden předstihla argentinské peso a mezi 31 hlavními světovými měnami jí tak patří první místo. Investoři stále nestrávili výsledek referenda, v němž se zhruba 52 procent Britů vyjádřilo pro odchod z EU. „Britská libra oslabí ještě výrazněji, když se z přítmí ještě vynoří dopad na nejistotu investování a růst z přítmí,“ naznačil Juckes.

Libra se ve středu propadla na 31leté minimum na 1,2798 GBPUSD. Trhy znejistila také rozhodnutí pozastavit obchodování ve třech britských fondech komerčních nemovitostí. Spotřebitelské důvěra v Británii je nejnižší za posledních 21 let. Ukázal to průzkum, který se konal již po referendu od 30. června do 5. července.

Goldman Sachs a Deutsche Bank vidí libru do konce roku na hladině 1,2000 GBPUSD. Citi předpovídá dokonce 1,15 GBPUSD.

Newsletter