Nervozita z Řecka paralyzovala i Wall Street

Americké akcie se ve středeční obchodní seanci pohybovaly mezi zisky a ztrátami, aby nakonec hlavní indexy zakončily téměř beze změn. Investoři jsou stále nervózní v otázce Řecka, zda tamní vláda dosáhne s věřiteli dohody, která by zabránila státnímu bankrotu.

Americký index S&P 500 +0,00 % skončil beze změny na 2068 bodech, čtyři z deseti hlavních sektorů skončily výše, největší zisky pak tvořil sektor spotřebního zboží a technologické akcie.

Dow Jones ubral nepodstatnou část -0,04 % a zakončil na 17862 bodech, na rozdíl od Nasdaqu, který i přes vyčkávání dokázal mírně růst +0,28 % na 4801 bodů.

Řecký ministr financí Varoufakis dnes večer začal jednat s ministry financí eurozóny v Bruselu. Trhy doufají v dosažení šestiměsíční lhůty, která by poskytla čas pro vyjednání nových podmínek přijatelných pro obě strany, namísto současně platného záchranného programu. Vstřícnost zatím ovšem příliš nenaznačovalo Německo a čas na dohodu je do konce února.

Výsledková sezóna je téměř za námi a výhledy i výsledky byly spíše zklamáním. Za předpokladu, že ekonomický růst v USA zůstává v rozmezí od 2 – 2,5 %, je obtížné tvrdit, že firmy budou schopny i nadále zvyšovat marže, jak tomu bylo v posledním čtvrtletí. 

Newsletter