Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny se obchoduje těsně nad 25,40 za euro.

Nervozita začíná. Wall Street vyčkává Fed

A je to tu. Na Wall Street se opět začíná rozmáhat nervozita ohledně zítřejšího zasedání Federálního rezervního systému. V návaznosti na to končí dnešní obchodní seanci hlavní americké akciové indexy smíšeně.

Index S&P 500 spadl o 0,18 %, což odpovídá 2016 bodům. Dow Jones jako jediný vzrostl, a to o 0,13 %, aby zakončil na 17 251 bodech. Nasdaq odepsal 0,45 % a zastavil se na 4728,7 bodech. V rámci jednotlivých sektorů se nedařilo především zdravotnictví. V plusu naopak skončily akcie společnosti Apple, které profitovaly z predikce banky Morgan Stanley. Ta uvedla, že očekává silnější poptávku po iPhonech, a to o více jak 55 milionů kusů. Nejintenzivnější zájem by pak měl pramenit v čínské ekonomice.

Z amerických dat byl reportován americký index cen výrobců, který v únoru skončil meziměsíčním poklesem o 0,2 %, v jádrovém vyjádření pak stagnoval. Meziročně jsme se v prvním případě dočkali rovněž stagnace, ve druhém pak nárůstu o 1,2 %. Následovaly maloobchodní prodeje, kde byl pozorován meziměsíční propad o 0,1 % jak s, tak i bez započtení dopravnách prostředků.

Americký dolar během dne mírně oslabil. Na páru s eurem se obchoduje na 1,1106 EURUSD.

Během zítřka bude oznámeno rozhodnutí o amerických úrokových sazbách. Guvernérka Fedu Janet Yellenová pak představí budoucí podobu měnové politiky centrální banky a rovněž i pohled vedení na aktuální vývoj největší ekonomiky světa. Očekávání většiny analytiků počítají s tím, že Fed pravděpodobně nepřikročí k žádným změnám. I tak ale na trzích panuje určitá nervozita. Nikdo nechce totiž být na „špatné straně“ zítřejšího rozhodnutí.

Newsletter