Nomura: Vsaďte na posílení koruny. Cílem je 26,15 za euro

Konec intervencí ČNB se blíží, je načase na něm vydělat, míní analytik finanční skupiny Nomura. Doporučuje tak vsadit na spotový kurz EURCZK, konkrétně na posílení koruny. Cílová cena 26,15 EURCZK.

Henrik Gullberg, analytik Nomury, doporučuje short EURCZK při aktuálním kurzu 27,00 koruny za euro. Cílová cena je 26,15 EURCZK, což odpovídá více jak 3% posílení české měny. Stop-loss pak navrhuje nastavit na 27,40 EURCZK.

„Pokud by došlo na prolomení 26,15 za euro, posunul bych cílovou cenu na 25,50 EURCZK a stop-loss na 27,35 EURCZK,“ přepisuje Gullbergovo doporučení agentura Bloomberg. „Koruna je podhodnocená asi o pět až deset procent, tudíž bude z dlouhodobého hlediska posilovat. Stane se tak ale až tehdy, jakmile se vyčistí současné množství otevřených spekulativních pozic,“ dodal.

Konec intervencí ČNB: Vsazeno 65 miliard, spekulanti se šeredně spálí

V tomto směru analytik naráží na fakt, že velké množství investorů sází na realizaci zisků ze zpevnění české měny ihned po ukončení intervencí ČNB. Pravdou je, že v souvislosti s tím může dojít i na krátkodobé oslabení koruny spojené právě s vybíráním zisků. Proto je investiční tip Nomury spíše dlouhodobějšího rázu.

„Naši klienti si jsou vědomi výrazného otvírání pozic na EURCZK,“ dodal Gullberg. „Vybírání zisků ihned po poklesu eurkoruny by tak mohlo pár dostat až na 26,00 koruny za euro.“

Bloomberg: Konec intervencí v květnu, koruna zpevní k 26,10 za euro

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter