Nová inovační soutěž spojí startupy s klíčovými hráči z průmyslu

Dnes byla zahájena inovační soutěž Connect Visions to Solutions pořádaná Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK). Startupy a inovátoři mají navrhnout řešení úkolů, které zadali průmysloví partneři soutěže. Těmi jsou společnosti Brose, E.ON, PRE, RWE, SAP a ŠKODA AUTO. Během soutěže, jež potrvá do 15. září 2016, se startupy zúčastní workshopů v partnerských firmách a setkají se s jejich vedením a inovačními manažery. Kromě možnosti budoucí spolupráce získají všichni finalisté individuální poradenství firem Deloitte a Roland Berger k optimalizaci svého podnikání. Vítězný startup navíc vyhraje finanční odměnu 3000 eur.

„Inovace je klíčové téma dnešní doby, i pro Česko-německou obchodní a průmyslovou komoru. Navazujeme na loňský úspěch, kdy se nám povedlo uvést v ČR do diskuze téma průmysl 4.0. Letos jdeme o krok dál a propojujeme startupy s průmyslovými firmami,” říká Axel Limberg, prezident ČNOPK, a dodává: „Startupy nabízejí vynikající potenciál pro inovace i velkým hráčům. Soutěží chceme vytvořit inovační synergie mezi těmito dvěma světy.”

V rámci soutěže Connect Visions to Solutions budou startupy a inovátoři řešit úkoly zadané průmyslovými partnery soutěže. Každý z nich vypsal jedno zadání, dohromady při tom pokrývají široké spektrum témat: aplikace pro interní komunikaci ve výrobě, zapojení uživatelů do společenské odpovědnosti, služby a zařízení pro energii v domácnostech, chytrá továrna, cloudové řešení pro internet věcí a big data, moderní mobilita.

Účastníci soutěže mají za úkol navrhnout řešení a prezentovat ho formou krátkého videa. Při tom mohou nabídnout řešení až tří úkolů, vždy jednoho v daném oboru – automobilový průmysl, energetika, informační a komunikační technologie. Každý z partnerů vybere vítězné řešení svého úkolu. Z šestice těchto finalistů pak porota složená z expertů z partnerských firem a organizací vybere celkového vítěze.

Soutěž byla dnes ráno slavnostně zahájena v kopuli ČNOPK v Praze na Václavském náměstí. Kromě průmyslových partnerů soutěže zde vystoupil např. i Oliver Dlouhý, CEO Skypickeru, jednoho z nejvýraznějších českých startupů současnosti, který raketově vyrostl i právě díky spolupráci s globálními hráči. Setkání nabídlo první příležitost pro navázání kontaktů mezi zástupci startupů a průmyslových firem.

Newsletter