Dopoledne zveřejněný index cen výrobců za eurozónu (výsledek výrazně nad očekávání) euru pomáhá na silnější úrovně. Hlavní měnový pár se pohybuje pod hranicí 1,1350 EURUSD. Koruna se posunula do okolí 25,40 EURCZK. Zlotý pokračuje v prudkém posilování a na páru s eurem se posunul pod 4,60 EURPLN.

O čem si čte Wall Street?

Je léto. Pro mnohé nastává čas tolik očekávané dovolené, ke které bezpochyby patří i dobrá kniha. Vzhledem k tomu, že i ti největší hvězdy Wall Street jsou jen lidé, a tudíž potřebují i odpočívat, připravil si server CNBC výčet několika bestellerů, které na světové burze frčí.

Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future

Stránky této knihy můžou být klidně zcela prázdné, i tak by si ji bankéři a manažeři koupili. Proč? Knihu napsal Ashlee Vance a to s přispěním samotného výkonného ředitele společnosti Tesla Elona Muska. Čas s ním strávený a odpozorovaný styl jeho byznysu je něco, co má vždycky zaručeno maximální úspěch.

„Přečetl jsem si knihu, abych se inspiroval,“ řekl jeden ze čtenářů. „Bylo to něco, jako když si přehráváte ústřední melodii z filmu Rocky III. Najednou prostě chcete vyběhnout a založit si vlastní firmu,“ přepisuje nadšencova slova CNBC.

Unbroken: A Wolrd War II Story of Survival, Resilience and Redemtpion

Autorem této knihy je Lara Hillenbrandová. Jde o dílo, které se objevuje všude. Najdete ho na konferencích, neustále se o něm hovoří i na obchodních jednáních a lidé si ho berou dokonce i na toaletu.

Není se čemu divit. Příběh mladého delikventa, který se chce stát olympijským atletem a nakonec skončí jako pilot ve druhé světové válce, nenechá moc lidí chladnými. Ve válce se totiž během letu zřítí do moře, kde musí přežít uprostřed moře plného žraloků, nepřátelských lodí a neustálého vyhladovění. Přesně to je příběh, který chce Wall Street slyšet.

Red Notice: A True Story of High Finance, Murder and One Man‛s Fight For Justice

Bill Browder pojal své dílo částečně jako biografii, částečně historii a v neposlední řadě i thriller. Browder se stal během pádu Sovětského svazu superstar jednoho hedgeového fondu. Poté však zjistil, jak ruští úředníci okrádají společnosti, do kterých sám investoval. Jakmile se však ozval, byl okamžitě vyhoštěn ze země samotným Putinem, čímž pro něj začíná to opravdové peklo.

Misbehaving: The Making of Behavioral Economics

Teoretické dílo napsané samotným Richardem Thalerem. Zábavnou formou je tak představen koncept tzv. behaviorální ekonomie. Setkáte se zde se všemi dopady lidského jednání na chod ekonomiky, a to jak v dobrém, tak i ve zlém.

Newsletter