O2 na dně, ČEZ před výsledky „na koni“

Český trh nakonec jako jediný v regionu díky akciím ČEZ posílil, akcie O2 se naopak zřítily na historické minimum po zprávách o rozdělení společnosti. ČEZ se ráno dostával hluboko pod úroveň 620 korun a testoval ceny okolo 614 korun, nicméně odpoledne přišlo do trh hned několik kupců a tak akcie nakonec vystřelily o 1,43 % výš a uzavřely na denním maximu 630 korun. Akcie absolutně ignorovaly poklesy v sektoru utilit v Evropě, a ani nižší ceny elektrické energie v Německu a klesající ceny povolenek kupce neodradily. Zítra ČEZ zveřejní výsledky hospodaření za loňský rok a bude zajímavé sledovat, jestli měl trh opět pravdu a akcie i nadále porostou.

ČEZ ve 2014: Splnění cílů a mlčení ohledně dividendy?

Ostrý pokles si naopak prožily akcie O2 po zprávě o plánovaném rozdělení společnosti. Akcie se dostaly až na ceny pod 185 korun a odepisovaly silných 11 %. Tyto ceny jsou historickým minimem a pramení z nejistoty investorů o budoucnost firmy, a tak se raději akcií O2 zbavili a nakupují akcie maďarského konkurenta Magyar Telekom, který má poměrně průhlednou dlouhodobou strategii a dividendovou politiku.

O2 se rozdělí. Podrobnosti

Štefunko: PPF neplánuje prodej O2, vytěsnění minorit ani odchod z burzy

Komerční banka byla dnes poměrně aktivní. Na trhu dlouho dominovali kupci a tak si tento titul připisoval velice slušný zisk 1,2% , nicméně odpoledne došlo k realizaci zisků a tak titul uzavřel s půlprocentním ziskem na ceně 5330 korun. Erste byla také dnes velice volatilní a pohybovala se v rozpětí 538-561 korun, ale i přes rostoucí ceny amerických akcií se obchoduje na spodní hraně již zmíněného rozmezí, což není úplně povzbuzující pro další vývoj.

Okolní trhy si dnes prošly další korekcí. BUX se propadl o více jak 1 % kvůli výrazným poklesům cen Richter Gedeon -2,9 % a také MOL -1,9 %. Naopak MTELEKOM přidal 1,8 %. Polský index WIG20 dnes oslabil o 0,4 %, a sice kvůli některým bankám, nebo například akciím LOTOS -2,3 % a utilitám PGE -1,8 % a Tauron -2,7 %.   

Newsletter