Obchodníci vyhlížejí údaje z amerického trhu práce

Euro dnes mírně oslabuje vůči americkému dolaru, před blížícím se reportem z amerického trhu práce, jenž by měl pro obchodníky sloužit jako indicie ohledně načasování zvyšování sazeb americkým Federálním rezervním systémem.

Evropská společná měna odepisuje cirka 0,2 % poté, co zaznamenala nárůst o více jak 1,2 % v posledních dvou dnech. Čtvrteční posilování eura bylo do notné míry zapříčiněno prohlášením Evropské centrální banky, jenž sdělila, že je ochotna nabídnout Řecku v případě nutnosti pohotovostní likviditu v objemu až 60 miliard euro.

Obchodníci na devizových trzích byli během posledních několika dní svědky volatilních výkyvů ceny eura, zapříčiněných do velké míry tvrdým postojem Evropské centrální banky, jež vydala prohlášení, že nebude akceptovat řecké dluhopisy jako kolaterál.

Situace ohledně Řecka pravděpodobně zůstane v následujících několika týdnech hlavním faktorem určující cenu eura. Přesto se však dnes pozornost krátce obrátí do USA, kde je na programu vydání údajů z amerického trhu práce. V případě, že státy znovu ohromí obchodníky dobrým stavem tamního trhu práce, euro by mohlo zaznamenat výraznější pokles.

Řecko chce čas do května. Tsipras jednal s Putinem. Sledujeme…

ECB udeřila na Řecko. Bez peněz 25. února? Aktualizujeme…

Česká koruna pokračuje ve svém posilování vůči euru na 27,6885 korun za euro. Vůči dolaru obchoduje 24,1931 korun za dolar.

Newsletter