Ondřej Tomek vstupuje do startupu LidskáSíla.cz

Do českého startupu LidskáSíla.cz, který je zaměřený na úklid v domácnosti, vstupuje investor Ondřej Tomek, a to přes svou investiční společnost Impulse Capital. Za investici ve výši 24 milionů korun získává ve firmě 22procentní podíl. Hodnota společnosti tak méně než rok a půl od svého rozjezdu poprvé překonala hranici 100 miliónů korun. Aktuální tržby rostou meziročně dvouciferným tempem.

„Ondřej Tomek se připojí již ke dvěma investorům, kteří rozvoj společnosti za poslední rok podpořili. Věříme, že silný a zkušený investor jako Ondřej nám výrazně pomůže v expanzi za hranice České republiky,” potvrdil investici zakladatel a ředitel společnosti LidskáSíla.cz Robert Vojáček.

„Kategorie služeb se stává jednou z oblastí online trhu, která se velmi dynamicky rozvíjí po celém světě. LidskáSíla díky technologiím, které pro tuto oblast vyvinula a vyvíjí, přináší do této kategorie služeb úplně odlišný uživatelský komfort. LidskouSílu pečlivě sleduji od jejího založení a jsem nadšený, že dozrál čas a mohu být také součástí tak skvělého týmu, který se snaží přinést Čechům novou úroveň těchto služeb díky schopnosti vyvinout k tomu potřebné technologie a neuvěřitelné nadšení. Věřím, že i díky LidskéSíle se nám zde bude zase o poznání lépe a pohodlněji žít,“ uvedl Ondřej Tomek.

Ondřej Tomek
Spoluzakladatel portálu Centrum.cz, český podnikatel a investor Ondřej Tomek se zaměřuje na investice do rychle rostoucích, zejména technologických, společností v České republice a v Polsku. Investoval do takových firem, jako jsou například Audioteka s.a., Mall.cz, Safetica, Shoptet.cz, Kiwi.com, Exclusive Tours, Coober Investment a dalších.

Raketový růst, potenciál miliard. LidskouSílu.cz chtějí hlavně mladí

LidskáSíla.cz vznikla na začátku léta 2015 jako online platforma pro úklid domácností a dalších služeb na českém trhu. V současnosti spolupracuje s firmou tři stovky profesionálně vyškolených dam na úklid a dalších členů tvořících tým. Doposud je firma přítomná kromě hlavního města Prahy také v Brně a Plzni. Působnost plánuje rozšířit i do dalších krajských měst i do sousedního Polska.

Vůbec prvním investorem do startupu byl nový polský fond AdRock Ventures. Měsíčně LidskáSíla.cz roste mezi 15 a 30 procenty. Například loňské předvánoční úklidy udělaly 43 procent meziměsíčního růstu.

Výhledově chce firma v České republice zprostředkovat práci až pro 2000 dam na úklid, které si vydělají přibližně dvojnásobek toho, co je v oboru zvykem. LidskáSíla.cz se také snaží změnit trh i pro poskytovatele úklidu, má vyčleněný tým čtyř lidí, který se stará o spokojenost dam a poskytuje jim podporu. Až pětina dam na úklid se spojí se službou LidskáSíla.cz díky doporučení od kolegyně.

Newsletter