Euro smazalo dopolední ztráty a posouvá se zpět nad 1,1800 EURUSD. Maďarská centrální banka zvýšila sazby více, než očekával trh. Forint je spolu se zlotým v zisku, koruna smazala ztráty k otevírací ceně na 25,67 za euro.

Operátora O2 od července povede Budník. Exšéf U:fon a „čtvrtého operátora“ PPF

Tomáš Budník od prvního července nahradí v čele Telefóniky Luise Malvida. Bývalý šéf operátora U:fon a člověk, který vedl přípravy na vstup čtvrtého samostatného operátora na trh, má dle iHNed.cz zejména firmu pod novým majitelem zefektivnit. Tím je skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.

Budník působí v O2 již od dubna, vedl IT. „Mým cílem je výrazně zjednodušit a zrychlit chod firmy, abychom mohli pružně reagovat na jakékoli změny trhu. Ruku v ruce budeme pokračovat ve zjednodušování produktů a služeb,” uvedl exkluzivně pro iHNED.cz.

Symbolicky se změnou názvu 21. června z Telefóniky CR na O2 mají přijít také vnitřní změny ve společnosti i v její nabídce zákazníkům. “Budeme se více snažit o osobní a férový přístup,” řekl Budník. Tarify se mají posunout směrem prodeje rychlého mobilního internetu.

Budník byl v minulosti šéfem U:fona. V PPF vedl dceřinnou společnost Eldorado a později přípravy čtvrtého samostatného operátora. S tím se pod názvem Revolution Mobile ucházel o frekvence v tendru ČTÚ. Z aukce ale odstoupil.

Newsletter