Orco (-6 %) v 1Q propadlo do silné ztráty. Přišlo o německou GSG GROUP

(Rozšířeno 9:41) Realitní skupina Orco Property Group vykázala za první čtvrtletí roku čistou ztrátu 53,4 milionu eur. Tak je výrazným způsobem spojena se ztrátou kontroly nad bývalou německou divizí Orco Germany, dnes GSG GROUP, a její dekonsolidaci ze skupiny. Akcie reagují v úvodu obchodování na pražské burze oslabením o bezmála 6 % do blízkosti 15 Kč za akcii.

Celkové tržby skupiny Orco meziročně vzrostly o 0,9 milionu eur na 8,5 milionu eur. S růstem firma spojuje pražský rezidenční projekt V Mezihoří s tržbami 3,1 milionu eur a 90% vyprodaností do konce března.

Provozní výsledek klesl meziročně o 2,9 milionu eur na záporných 20,2 milionu eur. Orco zde upozorňuje na částku 8,5 milionu eur, spojenou s odměnami zaměstnanců. Figuruje zde odchodné i změna vlastnictví hotelu Pachtuv Palace v Praze.

Očištěný EBITDA výsledek se zlepšil o mírných 0,1 milionu eur na ale stále záporných -2,0 milionu eur.

Finanční výsledek skupiny dosáhl záporných 30,0 milionu eur a byl zásadně ovlivněn jednorázovou ztrátou z dekonsolidace německé GSG Group (bývalé Orco Germany).

„Akcie GSG GROUP, stále držené skupinou Orco, jsou nyní vedeny jako finanční investice a přeceněny na tržní hodnotu. To vedlo ke ztrátě 49,0 milionu eur. Na druhou stranu dekonsolidace maďarských aktiv s negativní čistou hodnotou vynesla konsolidační zisk 24,4 milionů eur,“ uvedla firma ve výsledkové zprávě.

Výsledky Orco nicméně také obsahují negativní položku devíti milionů eur, což je garance skupinou Orco za maďarská aktiva, která by čelila bankrotovému režimu.

VH Orco bez překvapení: Snížení kapitálu i právo vydat akcie. Výsledky až v pondělí

Orco odsouvá zveřejnění 1Q výsledků na pondělí kvůli GSG GROUP. Další zájemce o polskou Zlotu?

Německé Orco se přejmenovalo po klíčovém projektu. Vítek chystá dravý růst

Newsletter