Orco: Naše akcie budou v Praze obchodovat naposledy 19. září

Představenstvo realitní skupiny Orco Property Group rozhodlo o stažení celé emise svých akcií z pražské burzy ke dni 22. září tohoto roku. Rozsah emise je 114.507.629 kusů běžných akcií pod ISIN LU0122624777. Posledním obchodním dnes titulu by tak měl být pátek 19. září 2014.

Orco upozornilo, že potvrzení delistingu je v rukou Pražské burzy cenných papírů. S akciemi Orco se bude nadále obchodovat na trzích NYSE Euronext v Paříži a na Varšavské burze, uvedla v dnešním prohlášení firma.

Šéf pražské burzy Petr Koblic v nedávném rozhovoru pro Roklen24 uvedl, že společnost Orco se vyjádřila tak, že chce odejít ze všech jiných trhů, než je Paříž. „Na takovéto vyjádření má samozřejmě právo, na druhou stranu to, jestli firma zůstane na regulovaném trhu, nezávisí až tak dalece na emitentovi – my můžeme Orco v případě zájmu našich členů obchodovat i nadále,“ řekl Petr Koblic v rozhovoru.

S Petrem Koblicem o nudě na pražské burze a železné oponě v investičním bankovnictví

Orco záměr odejít z pražského trhu zveřejnilo 8. července.  Firma tehdy uvedla, že „důvodem je nízký objem obchodů a snaha omezit náklady“. Společnost již své akcie stáhla z budapešťské burzy v roce 2011.

Orco opustí pražskou burzu

V úvodu srpna pak šéf skupiny Tomáš Salajka oznámil, že odchod akcií Orco z pražské burzy „je otázkou několika týdnů“.

Orco stáhne akcie z pražské burzy do několika týdnů

Vedle toho Orco oznámilo, že se dohodlo na prodeji polského dříve vlajkového projektu Zlota 44 do rukou konsorcia AMSTAR a BBI Development při hrubé hodnotě transakce 63 milionů eur. Konsorcium má rozestavěný mrakodrap převzít.

Akcie Orco dnes v Praze uzavíraly těsně pod hranicí 12 korun za akcii. Za poslední rok jejich hodnota propadla o více jak čtyři pětiny. Historické maximum titul vytyčil nad metou 3800 korun v únoru roku 2007.

Zítra (zřejmě po závěru trhů, pařížského obchodování) by měla skupina Orco dle finančního kalendáře zveřejnit finanční výsledky za první pololetí roku. Ztráta v letošním prvním čtvrtletí přesáhla 54 milionů eur, za celý loňský rok 227 milionů eur.

Orco (-6 %) v 1Q propadlo do silné ztráty. Přišlo o německou GSG GROUP

Nejsilnějším akcionářem a faktickým ovladatelem skupiny Orco je realitní podnikatel a miliardář Radovan Vítek. Ten ovládl a ze skupiny vyčlenil bývalé německé Orco Germany a pod hlavičkou GSG Group spojil se svou realitní skupinou CPI. Ze spojené firmy chce vybudovat silné realitní impérium. 

Miliardář Vítek buduje nové realitní impérium. „Německé Orco“ ovládne vložením CPI

Newsletter